En İyi Cep Telefonunu Nasıl Seçeriz ?

En İyi Cep Telefonunu Nasıl Seçeriz ?

Cep telefonları günümüzün en gereksinim duyduğumuz ve çok önemli bir iletişim aracıdır. Bu nedenle yeni bir cep telefonu seçerken içinizde bir şüphe oluşuyor. Acaba aralarından en iyi akıllı cep telefonunu mu aldım yoksa daha iyisi var mı diye düşünebilirsiniz. Bu tür soruları kafanızdan kaldırmak için bu makaleye bir göz atmanızda yarar olacaktır.

Telefon almadan önce, internetten kapsamlı bir araştırma yapmalıyız. Dikkat etmemiz gereken başlıklara dikkat ederek en ideal cep telefonunuzu bulabilirsiniz.

Cep Telefonunda Performans sizin için önemli ise bakmanız gereken öncelikli özellik  işlemci ve ram  özellikleri olsun.

Cep Telefonunda Pil ömrü sizin için ön planda ise bataryanın (mAh) değerine bakın. 2100 den yukarısı sizin işinizi görecektir.

Telefonda video ve fotoğraf çekerim telefonumda biriktiririm de diyorsanız önceliğiniz kamera özelliğinde olsun. Kameranın niteliğini sadece MegaPixel olarak incelemeyin bu tek başına yeterli nitelik değildir. Bu fotoğraf ve videoları depolamak için SD Memory Card ihtiyacınız olacak o yüzden size verilen depolama alanını dikkate alarak seçiminizi yapın.

Tüm özellikleri tamam ama başka bir akıllı cep telefonu ile arasında kararsız kaldınız o zaman İnternette cep telefonlarını birbiriyle karşılaştıran çok başarılı web siteleri mevcuttur bunlardan en iyisi ve bir tanesi kiyas.la adlı web sitesidir. Bu web sitesinde performans,pil,grafik ve depolama alanı gibi akıllı cep telefonları bir çok yönden karşılaştırılır. Her iki akıllı cep telefonunu da almak için sizlere özelliklerini sunuyor.