Html Dersleri Html Nedir? Html’e Giriş

Html Dersleri Html Nedir? Html’e Giriş

Html derslerimize öncelik önce HTML ingilizce  Hiper Metin İşaretleme Dili,  Türkçe de ise Hiper Metin İşaretleme Dili diyebiliriz. Ancak html programa dili değil işaretleme dilidir bunu unutmayalım. Yani şöyle diyebiliriz Internet Explorer, Firefox, Chrome vb gibi internet tarayıcılarının yazmış olduğumuz html kodlarını okuyup görsel olarak bize göstermesi diyebiliriz. Sadece html kullanarak bir statik web sayfası ancak CSS kodlarına da hakim olursanız daha iyi ve sayfalar oluşturabilirsiniz. Html temel desleri bittikten sonra mutlaka CSS dersler başlamak için tavsiye ederim.

Bir web sitesi şablonu oluştururken başka herhangi bir program yükleneden not defteri ile html sayfaları oluşturabilirsiniz ancak kod yazarken kolaylık sağlaması için Dreamweaver, Notepad ++, Sublime Text gibi programlar program işinizi kolaylaştırır. Benim boyut önerim Not Defteri ++ ulaştırılır. Notepad ++ günce Sürümünü buradan indirebilirdik  Notepad ++ Ile Ilgili kurulum yaptım Kullanımı   Adlı konumuza da Satım yazım bölümünde.  

Not defteri'de veya Notepad ++ 'da hazırladığınız şablonu html sayfasını olarak açmak isterseniz arşiv kaydederken. html  uzantı olarak reklamı sağlayabilirsiniz.