Chrome Kayıtlı Şifreler Nasıl Görünür ?

Chrome Kayıtlı Şifreler Nasıl Görünür ?

Günümüzde birçoğumuz yüzlerce siteye üye oluyoruz ve üyelik gerektiren bu sitelerin tamamının şifrelerini akılda tutmak gerçekten insanlar için imkansıza yakın bir durum. İnternet tarayıcılarında bu tarz durumlar ile ilgili kullanıcılarına şifre hatırlatmak için bir bölüm yer almaktadır . Gelin birlikte adım adım Chrome tarayıcıda unuttuğumuz, hatırlayamadığımız şifreleri nasıl öğrenebileceğimize bir bakalım.

1. Öncelikle önemli bir hatırlatma yapalım. Bu işlemi kullanabilmeniz için öncelikle kayıt olduğunuz sitede kayıt işleminden sonra Chrome tarayıcı tarafından üyelik sonrası gelen şifremi kaydet uyarısına tamam demeniz gerekli aksi taktirde chrome şifrenizi kaydetmeyecektir.

2. Şimdi aşağıdaki resimde de görüleceği gibi chrome tarayıcısının sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta şeklindeki yere tıklayalım:

3. Açılan kutucukta ayarlar bölümüne tıklayalım:

4. Ayarlar sayfasının biraz aşağısında gelişmiş denilen bölümü tıklayarak açalım.

5. Aşağı doğru açılan bölümde şifreleri yönet seçeneğini göreceksiniz. Şifreleri yönet yazılı yere tıklayalım:

6. Açılan sayfada bu zamana kadar chrome tarafından kaydedilmiş bütün şifrelerinizi göreceksiniz. Şifre yazılı yerde şifrenizin nokta nokta şeklinde gizlendiğini göreceksiniz. Bu şifreyi görebilmeniz için aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi şifre yazılı yerin hemen yanında göz işareti olan yere tıklamanız gerekiyor.

7. Tıkladığınız anda chrome tarafından kaydedilmiş şifreniz şifre yazılı sekmenin altında aşağıdaki resimde gösterildiği gibi gözükecektir.

Chromede kaydedilmiş şifrelerinizi bu şekilde görebilirsiniz

HTML Üzerinden Kayıtlı Şifrelerinde Nasıl Göründüğüne Buradan Bakabilirsiniz.