Facebook Grup Nasıl Kurulur?

Facebook Grup Nasıl Kurulur?

Merhaba bugün sizlere facebookta grup nasıl kurulur onu anlatacağım. Öncelikle facebook hesabımızla giriş yapalım ve aşağıda anlatacağım adımları izleyelim.

1. Hesabımızla giriş yapıyoruz:

2. İkinci olarak hesabımızın sol köşesinde bulunan gruplar yazan yere tıklayalım:

3. Sonra açılan yerde aldığınız grup davetlerini göreceksiniz. Davetlerin olduğu sayfanın sağ üst çaprazındaki bölümde yeşil puntolarla yazılı grup kur yazılı sekmeyi göreceksiniz. Oraya tıklayın:

4. Grup kur yazılı yere tıkladığımızda oluşturmak istediğimiz grupla ilgili düzenlemeler yapacağımız sayfa açılacak. Buna göre ; Grubuna bir ad ver yazılı yere oluşturmak istediğiniz grubunuzun ismini girin , bazı kişiler ekle yazan yere ise arkadaş listenizdeki kişilerin isminin ilk 3 harfini girin ve çıkan sonuçları mausunuzla seçerek ekleme işlemini tamamlayın, gizliliği seç bölümü ile ise grubunuzun gizliğini belirleyin herkese açık seçeneğini seçerseniz grubunuzu, grupta paylaşılan konuları ve gruba üye olanları herkes görebilir, kapalı grup seçeneğini seçerseniz herkes grubu ve üye listesini görebilir ama grupta paylaşım yapan kişilerin paylaşımlarını göremez. O yüzden grubu kurarken üyelerinizin kendi sayfalarında grup gönderilerini paylaşamayacağını hesap edin. Gizli grup seçeneğini seçtiğinizde ise sadece grubunuza eklediğiniz üyeleriniz grubu bulabilir ve paylaşımları görebilir.

5. Grubunuz kurulduktan sonra grup sayfası aşağıda resimde görüldüğü gibi olacaktır. Sağ tarafta grupla ilgili üye ekleme yapmanızı, grup açıklamasını girebilmenizi, grubun kurulduğu ya da konumunuzu girebileceğiniz alanları göreceksiniz. Bu bölümleri isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Üst bölümde ise grup kimliğini yansıtacak bir fotoğrafı fotoğraf yükle seçeneğini tıklayarak yükleyebilirsiniz.

6. Sol tarafta ise grupta paylaşılan postları görebileceğiniz tartışma bölümünü, yapacağınız etkinlikleri görebileceğiniz etkinlikler bölümünü, üyelik isteklerini görüp onaylayabileceğiniz, grupla ilgili kurallar belirleyeceğiniz ve bu gibi yönetimsel işlemleri yapabileceğiniz grubu yönet bölümünü görebilirsiniz.

ÖNEMLİ : OLUŞTURDUĞUMUZ GRUBU NASIL SİLEBİLİRİZ?

Bunun tek yolu önce sol taraftaki üyeler bölümünden bütün üyeleri gruptan çıkarmanız ve son olarak da kendinizi gruptan çıkararak mümkündür.