Winrar Yazılımı ile Silinmeyen Klasörleri Nasıl Sileriz?

Winrar Yazılımı ile Silinmeyen Klasörleri Nasıl Sileriz?

Herkese merhaba. Silinmeyen klasörler tam bir baş belasıdır. Hele bir de amatör bir bilgisayar kullanıcısı iseniz durum içinden çıkılmaz bir hal alabilir. O kadar ki iş, bilgisayara format atmaya kadar gidebilir. Bu durum amatör olsun, profesyonel olsun her bilgisayar kullanıcısının başına gelebilir.

Bilgisayar kullanırken Windows işletim sistemi bazen anlaşılmaz bir şekilde bir programın yada sistemin klasörü kullandığı gerekçesi ile klasörü silmenize izin vermez. Hatta klasörü silmek için Windows gezginini yeniden başlatmanız da işe yaramaz. Bugün sizlere  Windows kullanan her bilgisayarda mutlaka olan Winrar programı ile silinmeyen klasörü nasıl sileceğinizi anlatacağım.

İnatçı silinmeyen klasörleri silmek için ilgili klasöre sağ tıklayıp Winrar ile arşivleye veya İngilizce olarak Add to archieve… tıklayacağız. Ve ardından açılan pencerenin arşivledikten sonra sil veya İngilizce olarak Delete files after archiving kutucuğuna bir tik atacağız. Ardından Tamam veya Ok düğmesine tıklayacağız.

Klasör arşivlenirken silinmeyen klasörü ise winrar silecek. Sonrasında bizde arşivlenen klasörü sileceğiz. İşlem bu kadar. Silinmeyen Klasörden farklı yazılımlar arama derdine girmeden bu pratik yöntem sayesinde rahatça kurtulabilirsiniz. Kolay gelsin.